Služba bolnišnične prehrane in dietoterapije

Dejavnost:

• uvajanje/izvajanje klinične dietike,
  • dietno svetovanje,
  • zagotovitev osnovne bolniške prehrane,
  • zagotovitev dietne in dietoterapevtske prehrane,
  • zagotovitev vseh oblik enteralne prehrane,
  • zagotovitev prehrane zaposlenih,
  • zagotovitev prehrane krvodajalcev,
  • zagotovitev prehrane ob raznih priložnostih,
  • priprava hrane in peciva po naročilu,
  • uvajanje cateringa,
  • drugo.

Vsak bolnik ima možnost vplivati na svojo prehrano, in sicer:

• na količino (povečani ali zmanjšani obrok, beljakovinski dodatek ...), če to dovoljuje priporočena prehrana pri njegovem obolenju;
  • na izbor živil (če katerega živila noče, ga zamenjamo z drugim, vendar le v primeru, da je v okviru okviru prehrane, priporočene  pri njegovem obolenju);
  • hrana po želji (zdravnik glede na bolnikovo zdravstveno stanje in druge okoliščine predpiše bolniku hrano po želji), ki si jo bolnik sam izbere v sodelovanju s prehranskim svetovalcem;
  • na izbor alternativnih oblik prehranjevanja, če to dovoljuje priporočena prehrana pri njegovem obolenju.

Dietno svetovanje – naročila po telefonu št. 02 512 31 92.

PONUDBA HRANE IN SLADIC

V jedilnici Službe bolnišnične prehrane in dietoterapije lahko:

• zunanji obiskovalci,
  • obiskovalci ambulant in
  • drugi interesenti

dobijo malice vsak delovni dan od ponedeljka do petka med 10.00 in 13.30.

Na voljo so:

• mesna in brezmesna malica,
  • malica enolončnica,
  • solate iz solatnega bifeja,
  • dnevne juhe in
  • dnevne sladice.

Cena mesne malice je 6 evrov, cena malice enolončnice 5,70 evra in cena brezmesne malice je 5,70 evra. Kosilo stane 8 evrov.

Malice oziroma kosila je možno odnašati tudi domov po dogovoru in z lastno posodo.

Možno je tudi naročanje različnih sladic in drobnega peciva. Naročila sprejemamo vsak delovni dan vsaj en dan vnaprej od 7.30 do 9.30 v administraciji službe, telefonsko številko 02 512 32 10. Sladice se prevzamejo z lastno posodo ali plačljivo embalažo za enkratno  uporabo v jedilnici bolnišnice le v času obratovanja jedilnice, kjer jih plačate pri blagajni.

Za informacije smo dosegljivi na telefonski številki 02 512 31 92 ali 02 512 32 10.

Razpored oddelka:
Vodja službe: 02 512 31 92
Dietno svetovanje: 02 512 31 92
Naročanje različnih sladic in drobnega peciva: 02 512 32 11
Informacije: 02 512 31 92, 02 512 32 10
Vodstvo
Renata Pleh
univ. dipl. inž. živ. teh.