ZUNANJA PRESOJA SISTEMA VODENJA KAKOVOSTI

30.05.2018

28. in 29. maja 2018 je v murskosoboški bolnišnici potekala reakreditacijska presoja po mednarodnem akreditacijskem standardu za zdravstvene organizacije AACI (American Accreditation Commission International) in certifikacijska presoja po mednarodnem standardu ISO 9001: 2015. V dveh dneh so štirje presojevalci presojali delovanje bolnišnice; najprej so pregledali ali smo odpravili neskladja iz predhodne presoje, potem pa kako deluje bolnišnica danes z vidika kakovosti in varnosti v  različnih dejavnosti, oddelkih in službah.

Na zaključnem sestanku so presojevalci izrazili napredek in zadovoljstvo z zavzetostjo zaposlenih na področju izboljševanja kakovosti in varnosti v bolnišnici, seveda pa tudi pomanjkljivosti oz. neskladnosti, ki jih bomo morali odpraviti. Poročilo bo bolnišnica prejela v desetih delovnih dneh po presoji.