COVID19 - MEDICINSKA IN VAROVALNA OPREMA ZARADI EPIDEMIJE

04.06.2021

COVID19 – medicinska in varovalna oprema zaradi epidemije
Splošne bolnišnice Murska Sobota je sofinanciran s strani Republike Slovenije, Ministrstvo za zdravje, in Evropske unije, Evropski sklad za regionalni razvoj

Aktivnosti Splošne bolnišnice Murska Sobota potekajo v letih 2020 in 2021 in so predmet Operativnega programa za izvajanje Evropske kohezijske politike v obdobju 2014–2020.

Javni razpis sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj (ESRR). Javni razpis se izvaja v okviru operacije Operativnega programa za izvajanje evropske kohezijske politike v obdobju 2014–2020, COVID19 – medicinska in varovalna oprema zaradi epidemije. Javni razpis izvaja Ministrstvo za zdravje RS pod okriljem kohezijske politike, ki je namenjena regijam in mestom v Evropski uniji.

Opis projekta:
Operacija predstavlja ukrep, s katerim se Slovenija odziva na epidemijo covida 19, da bi javnim zdravstvenim zavodom zagotovila ustrezno opremljene prostore za varno delo s pacienti in opremo za zdravljenje najbolj kritično obolelih pacientov. Zagotavlja vse potrebno, da imajo osebe, ki delajo z obolelimi pacienti, ali obstaja tveganje, da pridejo v stik s potencialno obolelimi, na voljo ustrezno zaščitno opremo.

Glavni cilj investicije: Ureditev in priprava delovnega okolja, primernega za zdravljenje pacientov s covidom  19 ter preprečevanje izpostavljenosti covidu 19.

Operacija pomembno prispeva k zmanjševanju vpliva pandemije na življenje posameznikov, delovanje družbe in celotne države.

Namen investicije: Zagotoviti javnim zdravstvenim zavodom ustrezno opremljene prostore, v katerih je mogoče varno delo s pacienti, ki imajo blage znake covida 19, in zagotovitev opreme za prostore, kjer poteka zdravljenje najbolj kritično obolelih pacientov.

Ključni cilji operacije:

• urediti in pripraviti ustrezno delovno okolje za zdravljenje pacientov s covidom 19,
  • zagotoviti učinkovito ukrepanje zdravstva v času pandemije,
  • zmanjšati vpliv pandemije na obolevnost in umrljivost prebivalstva,
  • zagotoviti pravočasno in učinkovito izvajanje javnozdravstvenih preventivnih ukrepov,
  • zagotoviti čim bolj nemoteno delovanje zdravstvene oskrbe in normalnih razmer za delo osebja,
  • vrednost naložbe je 1.398.413 evrov.

Naložbo sofinancirata Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada v okviru odziva Unije na pandemijo COVID-19.