Dan odprtih vrat Urgentnega centra

09.09.2015

Vabimo vas na DAN ODPRTIH VRAT, ki bo v soboto, 19. 9. 2015 od 9.00 do 14.00 v avli in prvem nadstropju novega URGENTNEGA CENTRA (med kirurško in internistično zgradbo vhod z južne strani) SPLOŠNE BOLNIŠNICE MURSKA SOBOTA.

Dan odprtih vrat je primarno namenjen predstavitvi Urgentnega centra, ki je bil sofinanciran iz evropskih sredstev v obdobju 2007 – 2013 in poteka pod naslovom EU PROJEKT, MOJ PROJEKT, ki jih po vsej Sloveniji organizira Služba Vlade Republike Slovenije za razvoj in evropsko kohezijsko politiko.

Osebje bo vsem obiskovalcem predstavilo dejavnosti v okviru Urgentnega centra. V simulacijskem centru bo potekala predstavitev temeljnih postopkov oživljanja. Ob tej priložnosti bodo potekale tudi zdravstveno vzgojne dejavnosti in meritve:

• krvnega sladkorja,
  • krvnega tlaka,
  • gleženjskega indeksa

in še mnogo drugih aktivnosti kot na primer:

• predstavitev dejavnosti Donorskega centra,
  • nukleolize,
  • higiene rok,
  • e-triaže,
  • e-zdravja,
  • strokovnih društev,
  • društev bolnikov.

Vabljeni, veseli bomo vašega obiska!