125 LET BOLNIŠNICE

19.11.2018

Splošna bolnišnica Murska Sobota je minuli četrtek, 15. 11. 2018 praznovala 125 let svojega obstoja.
120 let bolnišnice smo obeležili s svečano prireditvijo 12. 12. 2013, 125-letnico bolnišnice pa bomo obeležili v prihodnjih dneh s svečano otvoritvijo novega laboratorija, ki bo eden najbolj sodobnih v državi.
V tem času je bolnišnica prehodila dolgo pot, s številnimi pomembnimi dogodki, ki so se zgodili v tem času.  Naredila je razvoj od male lokalne bolnišnice do 5. največje v Sloveniji, katere kakovost, odličnost in izvrstnost je že dlje časa priznana in prepoznana tudi izven naše regije.
Kot glavne mejnike velja izpostaviti sledeče:
• ustanovitev bolnišnice leta 1893,
• odločitev o prenosu vseh bolnišničnih dejavnosti na novo lokacijo v Rakičanu leta 1953,
• zgraditev prvega objekta na novi lokaciji leta 1954,
• zgraditev Internega oddelka 1965,
• zgraditev kirurškega bloka, največje investicije vseh časov v zdravstvu v pomurski zdravstveni regiji v  letu 1988,
• zgraditev novega Ginekološko-porodniškega oddelka leta 2004,
• pridobitev mednarodne akreditacije leta 2011 in naziva učna bolnišnica leta 2011,
• energetska sanacija večine objektov leta 2012,
• izgradnja Urgentnega centra 2015,
• kardiološka dejavnost,
• znanstveno-raziskovalna dejavnost.
Prav danes je svoja vrata pacientom odprl Negovalni oddelek kot dislocirana enota v prostorih stare porodnišnice. Še v letošnjem letu se bo v nove prostore kleti Urgentnega centra preselil tudi laboratorij. V teku je že tudi prenova lekarne z aseptiko.
Bolnišnica danes zaposluje 1074 ljudi in je s tem največji delodajalec v pomurski regiji. Uspeh naše bolnišnice je zagotovo njen razvoj. Pravo bogastvo in vrednost pa niso le pridobitve in s skupnimi prizadevanji uspešno izvedeni projekti. Največje bogastvo so naši zaposleni, prispevek vsakega posameznika in skupaj z njimi tudi naši uporabniki, bolniki in njihovi svojci. Še naprej si bomo prizadevali, da bomo s skupnimi močmi našo bolnišnico vodili po poti prijaznega in strokovnega dela in obravnave pacientov. Ob sledenju viziji ostati ugledna in mednarodno priznana regionalna bolnišnica pa nam bodo vedno v ospredju zastavljene vrednote: skrb, strokovnost, humanost, strpnost in prijaznost.

VODSTVO