Predbožično vzdušje v Splošni bolnišnici Murska Sobota v mesecu decembru 2016

19.12.2016

Božični koncert

Vljudno vabljeni na tradicionalni božični koncert v izvedbi Vokalne skupine »Žarek« DMSBZT Pomurja v sodelovanju s pevsko skupino Prekmurci iz Tišine in z dijaki Srednje zdravstvene šole, ki bo v torek, 20, decembra 2016 ob 13.30 uri v avli kirurškega bloka.

Bolnike na oddelkih bodo ta dan od 8. 00 ure naprej obiskali dijaki Srednje zdravstvene šole z mentorjem Edvardom Jakšičem in s svojimi božičnimi pesmimi pričarali božično vzdušje na oddelkih bolnišnice.

Otvoritev KNJIGOBEŽNICE V PROSTORIH UC

Praznično božično novoletni čas je prežet z ljubeznijo, darili in lepimi željami. Lepo je, če nekomu, ki je bolan in osamljen, podarimo nekaj, kar ga razveseli.

V prostorih urgence bomo za praznike odprli KNJIGOBEŽNICO (hišico, kjer bivajo knjige, knjigo prineseš ali odneseš). Ljudem bomo omogočili, da ob čakanju tudi kaj lepega, poučnega preberejo in s tem lažje počakajo na pregled. Knjigobežnice v tujini poznajo kot "Bookcrossing" hišice. So na vidnih in javnih mestih, v slovenskih bolnišnicah pa bo to razveseljiva novost.

Otvoritev bo v petek 23.12.2016 ob 13. uri v prostorih URGENTNEGA CENTRA Murska Sobota.

Na Božič, 25. decembra bo naše bolnike v bolnišnici obiskal Božiček s spremstvom, z njim bodo prišli pevci iz KUD Štefan Kühar Bratonci, člani Turističnega društva Bratonci, mladi muzikanti  in mlade prostovoljke. Pod vodstvom gospe Gene Virag že osemnajsto leto zapored prihajajo na oddelke, med bolnike in jim z božičnimi pesmimi in z darilom, za katerega vedno poskrbi gospa Gena Virag s svojimi ročnimi spretnostmi in s pomočjo sponzorjev polepšajo božične praznike.

VODSTVO BOLNIŠNICE